fbpx

Змінюємо систему. Змінюємо життя.

Надія і житло для дітей («Hope & Homes for Children») працює у понад 30-и країнах заради розбудови світу, в якому діти живуть у сім’ях, а не в інституціях.
Ми віримо, що найкраще місце для дитини – сім’я, де її люблять і захищають.

Історії нашої допомоги

(Над)звичайний тато

Це не придумана історія, навіть якщо під час читання вам буде здаватися, що цю суміш трилера і казки міг вигадати лише божевільний сценарист. Ця історія про звичайного чоловіка, тата 2-х дітей, простого роботягу.

100 раз впасти й 101 піднятись - історія мами, яка не здалась

Інна — мама чотирьох чудових дітей. Сама вона залишилась круглою сиротою у 7 років, з бабусею і дідусем. Хоча вони і любили онучку, проте виховували суворо, як заведено в їхньому поколінні. Інні не вистачало безумовної любові, прийняття, взаєморозуміння. В старшій школі дівчина познайомилась з Валентином, який, здавалось, може це їй дати й вона закохалась без пам'яті.

"Не дозволю, щоб мої діти опинилися в інтернаті"!

Марина та її чоловік — обидва випускники інтернатів. У шлюбі в них народилось троє дітей. Та, на жаль, батьки зловживали алкоголем, в домі було брудно, відбувались бійки. Одного разу, під час чергового візиту, фахівці соціальної роботи побачили, що з хати йде дим, а, зайшовши всередину, знайшли там дітей одних, без батьків.

Історія Степана. Від будинку дитини до прийомної сім'ї

Степан народився передчасно. Пологи були важкі й немовля мало ряд вроджених патологій. Коли маму з дитиною виписали додому, вона не доглядала за сином як слід, не годувала, не перевдягала вчасно - Олена була хвора на психічне захворювання. До того ж в домі часто збиралася компанія пиятик і тоді батьки взагалі забували про сина. Часто за Степаном доглядала старша сестра, але все змінилось, коли вона поїхала вчитись у місто. Будинок залишився без газу й світла, жити там узимку стало неможливо. Так хлопчик опинився у будинку дитини.

Тато трьох на шляху до стабільності

У багатьох з нас є переконання, що погані речі трапляються з поганими людьми. Це свого роду захисна реакція психіки, що допомагає справитись з небезпеками й невідомістю зовнішнього світу. “Якщо я буду робити гарні вчинки, правильні вибори й загалом, буду гарною людиною − зі мною погані речі не трапляться.” - втішають себе люди. Звісно, це — лише ілюзія контролю, а наш досвід соціальної роботи доводить — погані речі трапляються і з гарними людьми: добрими, працьовитими, відповідальними. Наприклад, такими, як Олександр.

Проєкти

СПІЛЬНО. Задля соціального благополуччя та захисту дітей на Сході України в часи пандемії

Майже 3,5 мільйони людей, у тому числі один мільйон дітей, які живуть на сході України зараз зазнають подвійного тиску. Вже сім років вони живуть в умовах збройного конфлікту з його наслідками - економічним занепадом, пошкодженням систем водопостачання, труднощами інтеграції внутрішньо переміщених осіб. Області на сході України потребують комплексної роботи із посилення системи надання  різних послуг, необхідних дітям, молоді та їх сім’ям, для подолання негативних наслідків пандемії. 

На шляху запобігання інституалізації немовлят і дітей раннього віку та виведення дітей із будинків дитини в умовах пандемії Covid-19

Проєкт став логічним кроком після Пілоту з оцінки ситуації у будинках дитини та розробки рекомендацій щодо їх реформування, а також новим етапом у розв'язанні проблем, пов'язаних з поширенням вірусного захворювання Covid-19. Адже мало стверджувати факти, важливо шукати рішення, як забезпечити захист дітей в перші роки життя без використання інституційного догляду.

Пілот з оцінки ситуації у будинках дитини та розробки рекомендацій щодо їх реформування.

В  травні 2019 року ми розпочали реалізацію проекту «Пілот з оцінки ситуації у будинках дитини та розробки рекомендацій щодо їх реформування», що здійснюється за технічної підтримки Проекту «Підтримка реформи охорони здоров’я», який фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та Програмою Уряду Великої Британії «Good Governance Fund».

Послуги для дітей та сімей у громадах: центр соціальної підтримки дітей та сімей “Добре Вдома”

В рамках проєкту до грудня 2014 року ми відпрацювали модель реформування інтернатного закладу з одночасним розвитком сімейно орієнтованих послуг для дітей і сімей «Добре вдома» у Дніпровському районі Дніпропетровської області. За два роки нам вдалося визначити і спланувати комплекс соціальних послуг, який був оформлений у центр соціальної підтримки дітей і сімей та малий груповий будинок (МГБ), вивести дітей із інтернату та закрити заклад.

Розвиток спроможності професіоналів у сфері захисту дітей

Проєкт спрямований на зацікавлених представників органів влади, громадських організацій і спеціалістів. Передбачає навчання, консультаційну підтримку та методичний супровід у процесі реформування закладів інституційного догляду і створення нових послуг для сімей з дітьми, розвитку сімейних форм виховання дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування або створення альтернативних форм виховання дітей з умовами, наближеними до сімейних.

Як ми працюємо

Ми переконані, що сім’я є найкращим місцем для дитини. Лише сім’я може забезпечити безпеку, індивідуальну увагу, турботу і любов.
Цього неможливо досягти в умовах інституційного закладу, де особистість дитини не є цінністю. Їжа, одяг, дах над головою - необхідні, але недостатні умови для успішного розвитку дитини.

Любов живе у сім'ях, а не в інтернатах.

Адвокація/Політична воля

Наша робота спрямована на зміну системи й підходів до захисту дітей і вимагає тісної співпраці з владою. Команда організації входить до складу робочих груп на рівні міністерств, Адміністрації Президента й обласних державних адміністрацій. Це дозволяє представляти своє бачення різних аспектів захисту прав дитини, впливати на прийняття рішень та вдосконалення законодавства.

Ноу хау

Інноваційні моделі, створені нашою організацією, стали частиною національного законодавства й продовжують поширюватися Україною. Ми залишаємося єдиною організацією в Україні, яка має досвід впровадження деінституціалізації на місцевому рівні.

Розвиток спроможності

Наші фахівці розробили та впровадили Політику захисту дітей, що діє у пілотних центрах соціальної підтримки дітей і сімей. Політика передбачає пріоритетність інтересів дітей та їх участь у прийнятті рішень щодо власного майбутнього.
Ми підготували 42 національних тренери з реформи ДІ, які в кожній області України навчають представників органів влади, громадських організацій і фахівців соціальної сфери базових принципів і стандартів реформи.

Підтримайте нашу діяльність

Ви можете допомогти

ІНФОРМАЦІЙНА ПІДТРИМКА

Ми потребуємо кожного вашого голосу, кожного слова, сказаного заради визволення дитини з інтернату. Ви можете стати інформаційним спонсором, висвітлити проблему у ЗМІ, поділитися публікацією в соціальних мережах. Це просто, але інформація й знання допомагають нам просувати реформу й покращувати життя дітей.

ГРОШОВА ДОПОМОГА

Кожна гривня, спрямована на адресну допомогу незахищеним дітям і сім’ям – це їхній шанс вийти з кризи та зберегти цілісність сім’ї. Це означає – більше на одну врятовану дитину, на одного майбутнього дорослого, вашого сусіда й громадянина.

ВОЛОНТЕРСТВО

У нашій роботі завжди потрібні світлі голови й вільні руки. Якщо Ви маєте можливість і бажання допомогти нашій організації або дітям як волонтер – звертайтеся! Ми навчаємо, підтримуємо та супроводжуємо наших помічників.
Ви готові писати для ЗМІ або маєте психологічну освіту й практику? Відгукніться! Ви можете допомогти!

ПАРТНЕРСТВО І СПІВПРАЦЯ

Об’єднані зусилля дають синергетичний ефект, більший за суму результатів. Ми запрошуємо громадські організації, що працюють у сфері захисту прав дітей і сімей об’єднуватися заради посилення своїх позицій у напрямку адвокації та інформаційних кампаній.
Комерційна організація, що має соціальну відповідальність, теж може стати нашим партнером у спільних проектах.

Ваша допомога безцінна для дітей України

Як ви хочете допомогти

Ваша допомога важлива для дітей та їх сімей

В даний момент ми не проводимо масовий збір коштів, проте Ви завжди можете допомогти - зверніться за реквізитами у будь-якій зручний для Вас спосіб

Введіть прийнятну для Вас сумму:

грн.

Дякуємо

З Вами зв'яжуться найближчим часом

Дякуємо за підписку

Тепер ви зможете дізнаватися усі актуальні новини