Змінюємо систему. Змінюємо життя.

Надія і житло для дітей («Hope & Homes for Children») працює у понад 30-и країнах заради розбудови світу, в якому діти живуть у сім’ях, а не в інституціях.
Ми віримо, що найкраще місце для дитини – сім’я, де її люблять і захищають.

Історії нашої допомоги

(Не)чужі діти, у яких мало шансів на щастя - інтерв'ю про інтернати, сім'ю та наше майбутнє

Важливий текст про хід реформи інтернатів, про потреби дітей та їх майбутнє, про зміни, які потрібні нам усім — у розмові з Галиною Постолюк, директоркою "Надія і житло для дітей" на сайті для сучасних мам.

"Все було так погано, що мені не хотілося жити": як після двох шлюбів Оля з дітьми оживає

Олі – 41 рік. В неї четверо дітей від двох шлюбів. Двоє дорослих живуть окремо від мами, двоє менших − з нею разом. Оля опинилась на краю, ледве не покинувши синів наодинці з тираном…

Коли мами немає. Якою може бути альтернатива інтернату

Восьмирічний Олежик сидить на м’якому кріслі у кабінеті психолога Яни Рудакової. Учора його разом з молодшими сестричками і братиком привезли в Центр соціальної підтримки дітей і сімей “Добре вдома”. Центр не замінить дітям дім. Він є альтернативою українським інтернатам.

Маленькими кроками до великих перемог: як раннє втручання рятує дитинство

Оленка – перша відвідувачка служби раннього втручання. Сюди вона «прийшла» на початку 2012 року на маминих руках, тому що до 4 років ходити своїми ніжками  дівчинка не могла.

Збереження сім'ї - історія Вікторії та Радіона

Подивіться цю оптимістичну історію, про те, як змінюється на краще життя цілої сім'ї, якщо допомога приходить вчасно! На жаль, початок таких історій не буває простим: будь яка родина у скруті має на те свої власні причини: Віка тікала від війни.

Проєкти

Пілот з оцінки ситуації у будинках дитини та розробки рекомендацій щодо їх реформування.

В  травні 2019 року ми розпочали реалізацію проекту «Пілот з оцінки ситуації у будинках дитини та розробки рекомендацій щодо їх реформування», що здійснюється за технічної підтримки Проекту «Підтримка реформи охорони здоров’я», який фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та Програмою Уряду Великої Британії «Good Governance Fund».

Технічна підтримка реформи системи захисту дітей у Дніпропетровській області

Мета проєкту - розвинути на території Дніпропетровської області систему захисту дітей, здатну забезпечити право дитини на виховання в сім’ї або умовах, максимально наближених до сімейних, мати доступ до якісних послуг, відповідно до її індивідуальних потреб.

Послуги для дітей та сімей у громадах: центр соціальної підтримки дітей та сімей “Добре Вдома”

В рамках проєкту до грудня 2014 року ми відпрацювали модель реформування інтернатного закладу з одночасним розвитком сімейно орієнтованих послуг для дітей і сімей «Добре вдома» у Дніпровському районі Дніпропетровської області. За два роки нам вдалося визначити і спланувати комплекс соціальних послуг, який був оформлений у центр соціальної підтримки дітей і сімей та малий груповий будинок (МГБ), вивести дітей із інтернату та закрити заклад.

«Соціальна інфраструктура для внутрішньо переміщених родин. (Спільно. Соціальні послуги для сімей у громаді)»

Проєкт впроваджується в 12 громадах на Сході України. Ми реалізуємо проєкт у м. Дружківка та Миколаївській ОТГ Донецької області. Проєкт передбачає підготовку кейс-менеджерів для розвитку їх професійної компетенції з впровадження технології ведення випадку в практику їх роботи з сім’ями у складних життєвих обставинах і внутрішньо переміщеними особами.

Розвиток спроможності професіоналів у сфері захисту дітей

Проєкт спрямований на зацікавлених представників органів влади, громадських організацій і спеціалістів. Передбачає навчання, консультаційну підтримку та методичний супровід у процесі реформування закладів інституційного догляду і створення нових послуг для сімей з дітьми, розвитку сімейних форм виховання дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування або створення альтернативних форм виховання дітей з умовами, наближеними до сімейних.

Як ми працюємо

Ми переконані, що сім’я є найкращим місцем для дитини. Лише сім’я може забезпечити безпеку, індивідуальну увагу, турботу і любов.
Цього неможливо досягти в умовах інституційного закладу, де особистість дитини не є цінністю. Їжа, одяг, дах над головою - необхідні, але недостатні умови для успішного розвитку дитини.

Любов живе у сім'ях, а не в інтернатах.

Адвокація/Політична воля

Наша робота спрямована на зміну системи й підходів до захисту дітей і вимагає тісної співпраці з владою. Команда організації входить до складу робочих груп на рівні міністерств, Адміністрації Президента й обласних державних адміністрацій. Це дозволяє представляти своє бачення різних аспектів захисту прав дитини, впливати на прийняття рішень та вдосконалення законодавства.

Ноу хау

Інноваційні моделі, створені нашою організацією, стали частиною національного законодавства й продовжують поширюватися Україною. Ми залишаємося єдиною організацією в Україні, яка має досвід впровадження деінституціалізації на місцевому рівні.

Розвиток спроможності

Наші фахівці розробили та впровадили Політику захисту дітей, що діє у пілотних центрах соціальної підтримки дітей і сімей. Політика передбачає пріоритетність інтересів дітей та їх участь у прийнятті рішень щодо власного майбутнього.
Ми підготували 42 національних тренери з реформи ДІ, які в кожній області України навчають представників органів влади, громадських організацій і фахівців соціальної сфери базових принципів і стандартів реформи.

Підтримайте нашу діяльність

Ви можете допомогти

ІНФОРМАЦІЙНА ПІДТРИМКА

Ми потребуємо кожного вашого голосу, кожного слова, сказаного заради визволення дитини з інтернату. Ви можете стати інформаційним спонсором, висвітлити проблему у ЗМІ, поділитися публікацією в соціальних мережах. Це просто, але інформація й знання допомагають нам просувати реформу й покращувати життя дітей.

ГРОШОВА ДОПОМОГА

Кожна гривня, спрямована на адресну допомогу незахищеним дітям і сім’ям – це їхній шанс вийти з кризи та зберегти цілісність сім’ї. Це означає – більше на одну врятовану дитину, на одного майбутнього дорослого, вашого сусіда й громадянина.

ВОЛОНТЕРСТВО

У нашій роботі завжди потрібні світлі голови й вільні руки. Якщо Ви маєте можливість і бажання допомогти нашій організації або дітям як волонтер – звертайтеся! Ми навчаємо, підтримуємо та супроводжуємо наших помічників.
Ви готові писати для ЗМІ або маєте психологічну освіту й практику? Відгукніться! Ви можете допомогти!

ПАРТНЕРСТВО І СПІВПРАЦЯ

Об’єднані зусилля дають синергетичний ефект, більший за суму результатів. Ми запрошуємо громадські організації, що працюють у сфері захисту прав дітей і сімей об’єднуватися заради посилення своїх позицій у напрямку адвокації та інформаційних кампаній.
Комерційна організація, що має соціальну відповідальність, теж може стати нашим партнером у спільних проектах.

Ваша допомога безцінна для дітей України

Як ви хочете допомогти

Ваша допомога важлива для дітей та їх сімей

В даний момент ми не проводимо масовий збір коштів, проте Ви завжди можете допомогти - зверніться за реквізитами у будь-якій зручний для Вас спосіб

Введіть прийнятну для Вас сумму:

грн.

Дякуємо

З Вами зв'яжуться найближчим часом

Дякуємо за підписку

Тепер ви зможете дізнаватися усі актуальні новини