fbpx

Розвиток спроможності професіоналів у сфері захисту дітей

Поширити

ПРО ПРОЄКТ

Проєкт спрямований на зацікавлених представників органів влади, громадських організацій і спеціалістів. Передбачає навчання, консультаційну підтримку та методичний супровід у процесі

 • реформування закладів інституційного догляду
 • створення нових послуг для сімей з дітьми
 • розвитку сімейних форм виховання дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування
 • створення альтернативних форм виховання дітей з умовами, наближеними до сімейних.

Всі навчальні й методичні матеріали, що використовуються у проєкті, розроблені з урахуванням нашого досвіду реформування закладів інституційного догляду і виховання дітей з одночасним створенням комплексу сімейно-орієнтованих послуг на рівні району/об’єднаних територіальних громад. Для переконання представників органів влади і спеціалістів, демонстрації успішних моделей реформування закладів інституційного догляду й запровадження послуг ми організовуємо і проводимо навчальні візити до Центру  «Добре вдома».

Мета проєкту –розвинути компетенції представників органів влади і фахівців соціальної сфери для реалізації ДІ.

Період реалізації: 2017- 2021 рр.

ЧОМУ ЦЕ ВАЖЛИВО?

Реформування системи захисту дітей передбачає зміну підходів в роботі й формування відповідних переконань представників органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, працівників соціального захисту, освіти та здоров’я, поліції. Впровадження нових методик та розвиток послуг в громадах для надання допомоги вразливим сім’ям, попередження влаштування дітей в інтернати неможливі без спеціальних знань, умінь і навичок. Попри те, що реформа вже триває, в громадах відсутні спеціалісти з необхідними компетенціями для впровадження реформи; вищі навчальні заклади досі не мають спеціалізованих курсів з деінституціалізації. Це призводить до того, що ситуація у сфері захисту дітей суттєво не змінюється: сім’ї так і не отримують необхідної допомоги й підтримки, в наслідок чого кількість дітей, які не можуть проживати у сім’ях, зростає.
Реформування системи також передбачає повернення дітей, які проживають в інституціях у сім’ї чи громади. Їх переміщення має відбуватися професійно, з врахуванням їх найкращих інтересів. Якщо спеціалісти не мають необхідних  знань та навичок роботи з дітьми та сім’ями у процесі підготовки їх до переміщення, діти можуть постраждати.

Таке переміщення має відбуватися з врахуванням найкращих інтересів дітей і з професійним супроводом відповідальних фахівців. Якщо спеціалісти не мають необхідних знань і навичок роботи з дітьми й сім’ями у процесі підготовки їх до переміщення, діти можуть постраждати.

РЕЗУЛЬТАТИ на 1 січня 2020 року

  • Тренінгова програма з деінституалізації, затверджена Наказом Міністерства соціальної політики від 22 листопада 2018 року №1757
  • 38 тренерів з ДІ, підготованих та сертифікованих, які провели навчання для 1308 осіб на запит місцевих органів влади.
  • 2277 осіб пройшли навчання за різними темами, пов’язаними з деінституціалізацією.
  • Надані консультації представникам органів виконавчої влади, місцевого самоврядування та громадських організації із 19 територій щодо реформування закладів або створення сімейно-орієнтованих послуг.
  • Виданий посібник «Дорожня карта реформи: міцні сім’ї, захищені діти» – методичні рекомендації для фахівців соціальної сфери, посадовців, експертів, які бажають реформувати системи захисту дітей у своїх областях, районах чи громадах. Посібник містить детальний опис основних кроків для впровадження ДІ, успішні приклади створення сімейно-орієнтованих послуг у громадах, опис основних труднощів на шляху ДІ, а також всі необхідні документи та матеріали.
  • Проведені 13 навчальних тренінгів для фахівців щодо роботи за технологією ведення випадку, попередження насильства, посилення батьківського потенціалу, розвитку сімейних форм виховання; роботи з біологічними сім’ями в процесі повернення дітей тощо.

КОМПОНЕНТИ ПРОЄКТУ

Розвиток спроможності тренерів ДІ
У цьому компоненті передбачено роботу з тренерами ДІ, що включає консультації в процесі підготовки тренінгів, адаптацію тренінгових матеріалів для різних цільових груп; проведення начальних візитів, розширення переліку тренінгових тем, розробку нових модулів та навчання за ними.

Розробка та впровадження спецкурсу з ДІ у вищих навчальних закладах
За цим напрямком передбачено: спільно з вищими навчальними закладами розробити спецкурс з деінституціалізації, підготувати групу викладачів для роботи за курсом й впровадити спецкурс у навчальну програму ВНЗ, які готують менеджерів і спеціалістів соціальної сфери.

Консультаційно-методична підтримка представників органів виконавчої влади, місцевого самоврядування і спеціалістів
Ми працюємо з громадами, які прийняли рішення про реформування закладів інституційного догляду дітей і створення послуг для сімей та дітей. За запитом громади ми проводимо  консультування, навчання посадовців і фахівців сфери захисту дітей, передаємо інструменти для проведення оцінки потреб громади у послугах, надаємо зразки документів для створення послуг, організовуємо навчальні візити для вивчення та передачі успішного досвіду.

Політика захисту і забезпечення участі дітей
Загальна мета Політики – попередити неналежне поводження з дітьми.  Впровадження цієї Політики передбачає насамперед формування поведінки персоналу, яка базується на повазі до особистості дитини і неприпустимості будь-яких форм насильства або зневажливого ставлення; залучення дитини до прийняття рішень щодо її життя. Це  дозволить підвищити якість послуг у сфері реалізації прав дитини. Задля цього ми плануємо здійснювати методично-консультаційний супровід під час впровадження Політики в практику надання послуг, що передбачає: розробку необхідних документів, навчання персоналу, проведення супервізій.

Назад

Поширити

Схожі статті

Закриття інтернатних закладів на районному рівні

Закриття інтернатних закладів та повернення дітей з них у рідні сім’ї, влаштування в прийомні сім’ї чи сімейні форми виховання задля поступової відмови від інтернатної опіки над дітьми – це одна з першочергових задач, з якої ми розпочали свою діяльність із впровадження деінституціалізації, стартувавши 2 пілотні проекти на рівні районів.

Аудит системи захисту дітей

Аудит став першим комплексним дослідженням системи захисту дітей в Україні. Висновки та рекомендації Аудиту представлені на найвищому рівні та стали підґрунтям Національної стратегії реформування системи інституційного догляду та виховання дітей 2017 – 2026 та Плану дій.

Категорії

Схожі статті

Закриття інтернатних закладів на районному рівні

Закриття інтернатних закладів та повернення дітей з них у рідні сім’ї, влаштування в прийомні сім’ї чи сімейні форми виховання задля поступової відмови від інтернатної опіки над дітьми – це одна з першочергових задач, з якої ми розпочали свою діяльність із впровадження деінституціалізації, стартувавши 2 пілотні проекти на рівні районів.

Аудит системи захисту дітей

Аудит став першим комплексним дослідженням системи захисту дітей в Україні. Висновки та рекомендації Аудиту представлені на найвищому рівні та стали підґрунтям Національної стратегії реформування системи інституційного догляду та виховання дітей 2017 – 2026 та Плану дій.

Ваша допомога безцінна для дітей України

Як ви хочете допомогти

Ваша допомога важлива для дітей та їх сімей

В даний момент ми не проводимо масовий збір коштів, проте Ви завжди можете допомогти - зверніться за реквізитами у будь-якій зручний для Вас спосіб

Введіть прийнятну для Вас сумму:

грн.

Дякуємо

З Вами зв'яжуться найближчим часом

Дякуємо за підписку

Тепер ви зможете дізнаватися усі актуальні новини