Кого ми залучаємо
Наші ресурси
Міжнародні дослідження та досвід підтверджують, що інституційний догляд є шкідливим для дітей. Ми також провели комплексне дослідження системи захисту дітей в Україні. Детальніше читайте тут:
Дорожня карта реформи: міцні сім’ї, захищені діти. методичні рекомендації щодо реформування системи захисту дітей на рівні району/ОТГ
«Дорожня карта реформи: міцні сім’ї, захищені діти» – це посібник з описом досвіду з реформування системи захисту дітей на районному рівні, що включає розвиток послуг і закриття дитячого будинку. Це перший посібник в Україні, який не лише описує конкретні кроки деінституціалізації на рівні громади, а й пропонує зразки документів та інструментів в соціальній роботі, які необхідні для впровадження ДІ на всіх етапах реформування.
Ілюзія захисту: аналітичний звіт за результатами комплексного дослідження системи захисту дітей в Україні
Впродовж 2015-2016 років ми провели комплексне дослідження системи захисту дітей в Україні. Ці матеріали допоможуть кожному зрозуміти несумісність інтернатної системи з правами дітей та розпорошеність елементів існуючої системи захисту дітей, а також стануть ще одним поштовхом до професійної дискусії з пошуку оптимальних рішень та розробки стратегії змін, необхідних для забезпечення догляду й виховання дітей у гідних умовах та впровадження деінституціалізації.
Деінституціалізація та трансформація послуг для дітей. Посібник з найкращих практик
Видання містить виклад кращого міжнародного досвіду з прийняття рішень щодо закриття та перепрофілювання інтернатних закладів, створення альтернативних форм догляду дітей, планування розвитку соціальних послуг для підтримки дітей та сімей, які опинились у складних життєвих обставинах та розбудови спроможної системи захисту дітей та підтримки сімей у громадах.
Створення та організація роботи груп взаємопідтримки для батьків-вихователів і прийомних батьків. Інформаційно-методичні матеріали
Посібник містить основні теоретичні засади, які роз’яснюють діяльність груп взаємопідтримки, методологію (мету, завдання та програму) впроваджуваного курсу підготовки фасилітаторів, а також розроблений та апробований у рамках проекту навчальний тренінговий модуль. Ця публікація стане в нагоді фахівцям, які працюють з родинами, що взяли на виховання дітей, а також психологам, соціальним працівникам, педагогам та всім, хто використовує у своїй професійній діяльності групові форми роботи.
(Не)чужі діти, у яких мало шансів на щастя - інтерв'ю про інтернати, сім'ю та наше майбутнє
Важливий текст про хід реформи інтернатів, про потреби дітей та їх майбутнє, про зміни, які потрібні нам усім — у розмові з Галиною Постолюк, директоркою "Надія і житло для дітей" на сайті для сучасних мам.