Бувають такі дні, коли ми абсолютно виснажені: втомились, не виспались, завалені роботою чи погано почуваємось і єдине наше бажання — полежати у тиші. Але діти так само вимагають нашої активної уваги, ігор і спілкування, як і завжди. Саме в таких випадках стають у нагоді ці “ледачі” ідеї: як грати з дітьми, коли сил зовсім не залишилось. У деяких з них можна навіть подрімати 🙂
Жива розмальовка
Увечері, перед душем, ви можете дозволити дітям розмалювати вас чи себе фломастерами, що легко змиваються. Незвичність цього виду діяльності дасть вам можливість полежати чи посидіти спокійно декілька хвилин 🙂
Мама/тато — гора
Ця гра теж дозволить вам трохи полежати, можливо, навіть подрімати. Запропонуйте дитині уявити, що ваше тіло — ландшафт, де, наче пустельними горбами, можуть їздити машини, де ігрові фігурки можуть підійматися вгору на недоступні скелі тощо.
Гра у перукаря
Вручіть вашій дитині розчіску, заколки і резинки, сядьте зручніше і дозвольте їй грати зі своїм волоссям. Крім хвилин спокою, ця гра дозволяє укріпити емоційний і тілесний контакт.
Як варіант гри — дозвольте зробити собі макіяж косметикою, яку вам не шкода.
Гра в лікаря
Поки ваш домашній лікар буде проводити обстеження, вимірювати тиск, температуру й готувати ліки, ви зможете трохи відпочити й перевести дух, бо, скоріш за все, у наступному раунді лікарем доведеться бути вам.
Квест
Придумайте мапу, завдання і винагороду, розкладіть їх у різних точках квартири й, вуаля!: маєте 15-30 хвилин, залежно від рівня складності. Винагородою може бути якась дрібничка: невелика іграшка, розмальовка, канцелярія, смаколик. Єдина перешкода — дитина вже має вміти читати. Можна використовувати цю гру для закріплення вміння читати, адже це набагато легше, ніж усадити дитину читати книгу.
Малювання у ванній
Це рятівна вечірня гра для батьків малюка — просто дайте пальчикові фарби та дозвольте малювати ними у душовій чи ванні (попередньо переконайтесь, що фарби легко відмиваються і що малюк не посковзнеться), після закінчення гри можна одразу відмити і дитину, і ванну. Ідеальна гра перед сном.
Книги для розглядання (вімельбухи)
Це книги без тексту, які вам навіть не доведеться читати. Хоча вам все одно треба включитися до гри. Можна попросити придумати історію про певних героїв із картинки, кожен раз різних, або знайти якісь предмети. Якщо у вас немає таких книг — виберіть книгу з детальними промальовками та дрібними деталями.
Я — шпигун
Це дуже популярна на Заході гра, чомусь мало знана у нас. Перший гравець загадує предмет, що знаходиться у зоні видимості, наприклад “щось червоне”. Другий гравець відгадує, що це, називаючи червоні предмети, які він бачить. Крім того, що це гра на уважність, вона також дозволяє сконцентруватися на відчутті “тут і зараз”, що особливо корисно для зняття тривожності.
Тримайте цей список під рукою і не соромтесь використовувати ці ледачі ігри, адже є дні, коли варто берегти свої сили й пам’ятати: щасливі й спокійні батьки = щасливі й спокійні діти.
Дарія Байрак, “Надія і житло для дітей”