5 речей, яким варто навчити дітей

Поширити

Ми живемо у світі, якій постійно міняється. Професії, популярні ще 20 років тому стають не актуальними й ніхто не береться передбачити, які стануть у потребі в майбутньому.
Тим часом, ізраїльский професор і історик Ювалі Харарі має відповідь, чому ми маємо навчати дітей, щоб вони стали успішними, і це не математика з китайською.

Вміння вчитись

Раніше життя було поділено на дві частини: період навчання, за яким слідував період роботи. У першій частині ви акумулювали інформацію і розвивали навички, у другій частині ви їх використовували. Забудьте. Цьому порядку прийшов кінець. Ми гадки не маємо, чому нам доведеться навчитися через 20 років. Що ми знаємо напевно, так це те, що нам доведеться вивчати нове. Тому найкраще, що ми можемо зробити,— підготувати дітей до постійного оновлення знань і навичок.

Тримати удар

Сучасна освітня система занадто багато уваги приділяє успіхам. Але зовсім не вчить людей програвати й сприймати власну поразку. А це важливо, тому що з урахуванням змін в економіці багатьом доведеться заново вчитися. Вони будуть змушені прийняти, що те, що вони знали 20 років тому, вже не представляє цінності. Так що їм доведеться зіткнутися з невдачами й не здатися, а продовжувати працювати.

Боротись зі стресом

Варто підготувати своїх дітей до того, що їм буде важко, і навчити їх боротися зі стресом. Рівень стресу і без того дуже високий, а буде ще вище. Розвиток технологій і штучного інтелекту загрожує тотальним стеженням і все, що ви робите, “йде” в систему. Ви будете відчувати тривогу через те, що вас моніторять, перетворюючи все ваше життя в одну велику співбесіду. Це може бути медитація, спорт або інший комфортний вам спосіб.

Гнучкість

Як жити у світі, де невизначеність— це не баг, а фіча?
Для того щоб бути успішними в подібних умовах і витримати конкуренцію, знадобиться ще два вміння: гнучкий розум і розвинений емоційний інтелект. Вам постійно доведеться знаходити себе заново, перелаштовуватись під потреби ринку праці, який буде все більш мінливий.

Чотири С

Школам було б непогано трохи «прикрутити» розвиток технічних навичок і зробити акцент на розвитку «життєвих» умінь. Варто навчати дітей” чотирьом С “: критичного мислення, спілкування, співробітництва і творчості. (Critical thinking, communication, collaboration, creativity).

Джерело: mc.today
Переклад “Надія і житло для дітей”

 

Назад

Поширити

Схожі статті

Категорії

Схожі статті

Ваша допомога безцінна для дітей України

Як ви хочете допомогти

Ваша допомога важлива для дітей та їх сімей

В даний момент ми не проводимо масовий збір коштів, проте Ви завжди можете допомогти - зверніться за реквізитами у будь-якій зручний для Вас спосіб

Введіть прийнятну для Вас сумму:

грн.

Дякуємо

З Вами зв'яжуться найближчим часом

Дякуємо за підписку

Тепер ви зможете дізнаватися усі актуальні новини