fbpx

Бібліотека

Про аутизм. Найголовніше

2 квітня — Всесвітній день розповсюдження інформації про проблему аутизму або розладу аутистичного спектра (РАС). Це сукупність розладів, які відзначаються дефіцитом спілкування та соціальної взаємодії. РАС — не хвороба, його не можна вилікувати, проте можна допомогти людині з розладом адаптуватися до життя. Ніхто не знає точної причини появи аутизму. Він вражає людей всіх національностей, віросповідань, рівню достатку.

Соціальні послуги для сімей — досвід Швеції

Завжди цікаво заглянути у шпаринку — а як побудована соціальна робота “у них”, за кордоном. І помріяти, що і в нас колись так буде. Про досвід Швеції розповідає Анна Топіліна, яка працює соцпрацівницею. “Я працюю в центрі Umgåsen, де діти можуть зустрічатись зі своїми батьками, позбавлених батьківських прав з якихось причин. Держава вважає, що стосунки навіть не з неідеальними батьками — важливі й потрібні, тому і допомагає таким сім'ям."

Британська школа-пансіон — чи варто на неї рівнятись?

Цій дівчинці на фото 8 років. Якраз у цьому віці дітей відправляють на навчання до престижних приватних британських шкіл-пансіонів. Часто прихильники інтернатів, пансіонів і санаторних шкіл в Україні наводять британські школи-пансіони як приклад. Мовляв, подивіться, багаті й впливові люди відправляють своїх дітей вчитись далеко від дому, ще й за це платять немало. Адже навчання там, в середньому, обходиться в 35 тисяч фунтів на рік (або 47 тисяч доларів).

Увага, не цукерки. Як допомагати дітям з користю

Разом з нашими колегами по благодійності й психологами, ми багато (але, вочевидь, недостатньо) пишемо про те, чому не варто відгукуватись на збори подарунків дітям в інтернати. Пояснень багато, але головне — це не те, що насправді потрібно дітям. Цукерки й подарунки, одноразові поїздки у заклади до свят не змінять становище дітей і не замінять їм любов батьків і близьких.

Інформаційна кампанія “Будинок дитини не для дитини” за результатами аналізу ситуації в будинках дитини

У статті ви знайдете звіт за результатами аналізу ситуації в будинках дитини "Під маскою турботи", інфографіки, соціальний ролик і результати кампанії.

Підпишіться на новини від Надія і житло для дітей та отримуйте актуальну інформацію першими

Ваша допомога безцінна для дітей України

Як ви хочете допомогти

Ваша допомога важлива для дітей та їх сімей

В даний момент ми не проводимо масовий збір коштів, проте Ви завжди можете допомогти - зверніться за реквізитами у будь-якій зручний для Вас спосіб

Введіть прийнятну для Вас сумму:

грн.

Дякуємо

З Вами зв'яжуться найближчим часом

Дякуємо за підписку

Тепер ви зможете дізнаватися усі актуальні новини